IBM přináší programovací jazyk Swift do cloudu

Pouze pár měsíců po uvedení programovacího jazyku Swift od společnosti Apple jako open-source, přichází IBM s oznámením, že jej přináší do cloudu. IBM je tak prvním cloudovým poskytovatelem (IBM vlastní několik společností nabízející serverové - cloudové řešení), který nabízí možnost vývoje server-side aplikací v programovacím jazyce Swift. IBM současně představilo preview Swift runtime a Swift Package Catalog pro ulehčení sdílení kódu a jeho distribuci.

Vývojáři si mohou začít "hrát" prakticky okamžitě pomocí Swift Sandboxu, umístit aplikace na IBM Bluemix spolu s možností publikace balíčků do Swift Package Catalogu.

Pokud Vás zajímá možnost publikace webových aplikací, tak IBM současně vypouští webový framework napsaný ve Swiftu, který se jmenuje Kitura. Tento webový framework nabízí vývojářům možnost využívání HTTP serveru s vlastnostmi jako zobrazování statického obsahu, URL routing, parsování JSON a mnoho dalšího.

Pokud Vás zajímá více, tak navštivte adresu https://developer.ibm.com/swift/, kde se dozvíte spoustu dalších informací, jak na Swift od IBM.

Sledujte a sdílejte nás na sociálních sítích

PROGRAMATORI s.r.o.

Sídlo společnosti PROGRAMATORI s.r.o.

PROGRAMÁTOŘI nabízí více než 14 let zkušeností s vývojem software na zakázku, mobilní a webové aplikace, SEO optimalizace.

Kontaktní údaje

Vědeckotechnický park TITC

Purkyňova 648/125
612 00 Brno
Czech Republic

 +420 774 129 374

 info@programatori.cz

Copyright © 2019 PROGRAMATORI s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

ASP.NET webhosting zajišťuje ASPIFY.com