Google Android Cloud Test Lab - testujte své aplikace v cloudu

Google Android Cloud Test Lab nabízí cloudovou infrastrukturu pro testování Android aplikací. Jedinou operací můžete zahájit testování Vaší aplikace napříč širokou škálou zařízení a různých konfigurací. Výsledky testování obsahují logy, videa, screenshoty a mnoho dalšího. Tyto informace jsou k dispozici v Google Developers Console.

Jak začít testovat

Google nabízí několik možností zahájení testování aplikací:

  • Integrace do Android Studia - umožňuje testovat aplikaci přímo z vývojového prostředí.
  • Příkazová řádka - nabízí možnost spouštět testy přímo z příkazové řádky. Toto je užitečné zejména pro skriptovací buildy apod.
  • Webové rozhraní - je integrováno přímo do Google Developers Console a nabízí upload binárního souboru přes webové rozhraní.

Volba zařízení

Google Cloud Test Lab nabízí možnost testování na zařízeních několika různých značek a modelů, které běží v datacentrech Googlu. Testování na fyzických zařízeních umožní odhalit chyby, které by se v emulátoru nemusely projevit.

Analýza výsledků

Výsledky testování si můžete prohlédnout ve webovém rozhraní, které nabídne ucelený přehled o problémech při testování aplikací. Testovat a hodnotit můžete různé lokalizace, rozlišení a mnoho dalšího.

Screenshoty z testování

Při testování si můžete vytvořit screnshoty pomocí testovacího Frameworku. Pomocí jednoduchého kódu můžete screenshot toho, jak aplikace vypadá na daném zařízení:

ScreenShotter.takeScreenshot("main_screen_2", getActivity());

Zdroj: developers.google.com

Sledujte a sdílejte nás na sociálních sítích

PROGRAMATORI s.r.o.

Sídlo společnosti PROGRAMATORI s.r.o.

PROGRAMÁTOŘI nabízí více než 14 let zkušeností s vývojem software na zakázku, mobilní a webové aplikace, SEO optimalizace.

Kontaktní údaje

Vědeckotechnický park TITC

Purkyňova 648/125
612 00 Brno
Czech Republic

 +420 774 129 374

 info@programatori.cz

Copyright © 2019 PROGRAMATORI s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

ASP.NET webhosting zajišťuje ASPIFY.com