ASP.NET 5.0 bude přejmenováno na ASP.NET Core 1.0

Za tu dobu, co ASP.NET existuje proběhla velká spousta změn, která z této technologie činí špičkovou platformu pro vývoj software. Od verze 1.0 a po verzi 4.6 byly postupně přidávány další funkce, které usnadňují tvorbu webových aplikací. Pro řadu zákazníků bylo však matoucí, že například při přepínání Application Poolu jsou k dispozici pouze verze .NET Frameworku 2.0 a 4.0. To z toho důvodu, že verze jako 3.0, 4.5 a jiné jsou "nástavbou" nad základními verzemi. Příchod ASP.NET MVC, které má svoje odlišné číslování tomu také moc nepomohl.

Se změnou na začátku února přišel tým vývojářů ASP.NET, kteří došli k závěru, že plánovaná verze ASP.NET již nebude označována jako verze 5.0, ale nově jako ASP.NET Core 1.0. Tato nová verze obsahuje spoustu nových vlastností a vymožeností. Součástí bude také další verze MVC a Web API. Na webu Microsoftu je verze ještě označována jako 5.0 (http://www.asp.net/vnext), ale na stránkách GitHubu (https://github.com/aspnet/Home/wiki/Roadmap) je již zmiňována nová verze ASP.NET Core 1.0.

Detaily oznámení nové verze si můžete prohlédnout na následujícím videu:

 

Věříme, že pro mnoho lidí bude označování nových verzí jednodušší a těšíme se na další nové verze.

Sledujte a sdílejte nás na sociálních sítích

PROGRAMATORI s.r.o.

Sídlo společnosti PROGRAMATORI s.r.o.

PROGRAMÁTOŘI nabízí více než 14 let zkušeností s vývojem software na zakázku, mobilní a webové aplikace, SEO optimalizace.

Kontaktní údaje

Vědeckotechnický park TITC

Purkyňova 648/125
612 00 Brno
Czech Republic

 +420 774 129 374

 info@programatori.cz

Copyright © 2019 PROGRAMATORI s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

ASP.NET webhosting zajišťuje ASPIFY.com